Odpust zupełny w osiemsetną rocznicę Bożego Narodzenia w Greccio.

Do 2 lutego 2024 r., święta Ofiarowania Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół obsługiwany przez franciszkanów i modląc się przed ustawionym tam żłóbkiem.

Konferencja Rodziny Franciszkańskiej informuje, że w celu promowania duchowej odnowy wiernych i wzrostu życia łaski odpust ten został wyproszony u papieża Franciszka w związku z osiemsetleciem urządzenia franciszkańskiego żłóbka w Greccio. Nawet ci, którzy nie są w stanie fizycznie nawiedzić kościoła franciszkańskiego, mogą uzyskać odpust, ofiarowując swoje cierpienie i składając duchową ofiarę.

Odpust to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłego.

Wierni powinni wypełnić zwykłe warunki, takie jak: być w stanie łaski uświęcającej, nie być przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach papieża.

– Wyrażamy nadzieję, że będzie dla całej rodziny franciszkańskiej okazją do komunii i duchowej odnowy każdego brata i każdej siostry. Niech Pan towarzyszy waszym krokom i obdarzy was swoim miłosierdziem! – napisali przedstawiciele Konferencji Rodziny Franciszkańskiej.

Więcej na www.franciszkanie.pl