Orszak w Lubinie

Tradycyjnie największy Orszak Trzech Króli w diecezji legnickiej przeszedł ulicami stolicy polskiej miedzi.

Wydarzenie rozpoczęło się na lubińskim Rynku. Stąd niestrudzeni wędrowcy zawiązali Orszak i ruszyli do Betlejem. Tym ostatnim była hala RCS, gdzie spotkanie miało zakończyć się wspólnym kolędowaniem.

Ale najpierw trzeba było tam dotrzeć, co nie miało być sprawą łatwą i prostą, ponieważ po drodze na idących czekały różne pokusy i przeszkody. Wśród nich całe tabuny „strasznych” diabłów, które przeszkadzały idącym. Ale po drodze spotkano też anioły, które z kolei zachęcały do wytrwałości. Na szczęście wśród kroczących do Dzieciątka Jezus byli rycerze, którzy odganiali kusicieli.

Barwny pochód tworzyli także m.in. górnicy KGHM w strojach galowych, muzycy z orkiestry dętej i szczudlarze.

Lubiński Orszak Trzech Króli to owoc współpracy parafii i dzieł księży salezjanów oraz lubiński parafii diecezjalnych.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.