Papieska inicjatywa modlitewna o ustanie pandemii

Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br.

W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

Poniżej znajdują się przygotowane przez ww. Papieską Radę, pomoce liturgiczno-duszpasterskie, związane z inicjatywą oraz ich polskie tłumaczenie. Załączone materiały zawierają także harmonogram inicjatywy oraz spis intencji modlitewnych, wyznaczonych na poszczególne dni miesiąca maja.

Bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP zwraca się z prośbą o włączenia powyższej informacji do ogłoszeń parafialnych w najbliższą niedzielę (2 maja).

DO POBRANIA: