Przyłącz się do Iskry Bożego Miłosierdzia

Wyjdą na chodniki, place i skwery, by modlić się w intencji Ojczyzny, Kościoła i świata. W sobotę 28 września na całym świecie, także w Polsce odbędzie się akcja modlitewna. O godz. 15.00 na wielu skrzyżowaniach pojawią się osoby odmawiające Koronę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę o godz. 15.00 w Legnicy wierni będą odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego m.in. na skrzyżowaniu ulic: Złotoryjskiej i Grunwaldzkiej, Wrocławskiej i Neptuna oraz Marsa i Piłsudskiego.

Iskra Bożego Miłosierdzia zapłonie także w Lubinie przy ul. Wyszyńskiego przy rondzie.

W Jeleniej Górze – przy wieży kościelnej parafii Jana Chrzciciela od strony Placu Piastowskiego.

W Zarębie koło Lubania – przy ul. Jana Pawła II.

Tym samym, wzorem św. Jana Pawła II, ludzie propagują kult Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą Pan Jezus podyktował św. siostrze Faustynie Kowalskiej w czasie prywatnego objawienia w 1935 roku w Wilnie. Koronkę najczęściej odmawia się o godz. 15.00, w godzinę śmierci Jezusa. Wielkim propagatorem kultu Miłosierdzia Bożego był ks. Michał Sopoćko – spowiednik św. siostry Faustyny Kowalskiej, którego papież Benedykt XVI beatyfikował 28 września 2008 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica