Przyszli, by zobaczyć…

…jak dobry jest Pan Bóg. A także jak żyje się w seminarium i czy to ich droga życia.

Od kilku lat na początku wakacji w murach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej trwa wzmożony ruch. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ do seminarium przyjechało kilkudziesięciu młodych mężczyzn w wieku od końcówki gimnazjum po studentów skończywszy. Trwa bowiem obóz powołaniowy. Młodzi mogą przyglądać się życiu seminarzystów, rozmawiać z przełożonymi czy poznawać kolegów z innych parafii. Wszystko po to, by odpowiedzieć na pytanie, czy droga kapłaństwa to ich droga życia.

Temu służą spotkania w grupach, gdzie rozważane jest Pismo Święte, są modlitwy, adoracje Najświętszego Sakramentu, wyjazdy w góry, gry sportowe. Były też, rzecz jasna, Eucharystie. W niedzielę przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

Propozycja wakacyjnego kilkudniowego pobytu w wspólnocie seminaryjnej jest podobna do tej, która jest oferowana podczas ferii zimowych. Tutaj jednak bardzo mocno mówi się o powołaniu kapłańskim. Takie nastawienie nie zraża jednak młodych, którzy pojawiają się tutaj regularnie.

całość relacji oraz zdjęcia na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego

 

foto: Jędrzej Rams (Legnicki Gość Niedzielny)