Rekolekcje kapłańskie odwołane

Informuję, że ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz wszelkie wskazania kościelne, państwowe i sanitarne zostają odwołane rekolekcje kapłańskie zaplanowane w terminach: 16-19 listopada oraz 23-26 listopada br. w Szklarskiej Porębie. 

W opublikowanym komunikacie Wikariusza Generalnego z dnia 7 listopada br. czytamy: „Należy odwołać zaplanowane ogólne spotkania kapłańskie oraz zachować daleko idącą powściągliwość w spotkaniach prywatnych, by nie doprowadzić do sytuacji, w której nie będzie możliwe objęcie posługą duszpasterską wszystkich parafii diecezji”. Zwracam się prośba do wszystkich prezbiterów o rozważenie odbycia rekolekcji kapłańskich w sposób indywidualny poprzez intensywniejszą modlitwę, odosobnienie oraz medytację, jednocześnie rezygnując z udziału w najbliższym czasie z wszelkim form ogólnopolskich rekolekcji. 

W zależności od rozwijającej się sytuacji w związku z pandemią zostaną przygotowane propozycje dni skupienia, rekolekcji w ramach formacji stałej prezbiterów diecezji legnickiej w 2021 roku o czym będę informował na bieżąco.

 

W kapłańskiej jedności

ks. prałat Leopold Rzodkiewicz
Wikariusz Biskupi ds. formacji stałej prezbiterów

X