Relikwie bł. rodziny Ulmów przybyły do Legnicy.

W święto niepodległości relikwie Ulmów przybyły do diecezji legnickiej ze Świdnicy. To kolejny przystanek w ogólnopolskiej peregrynacji relikwii rodziny, która we wrześniu została wyniesiona na ołtarze, jako przykład ofiarnego życia i miłości wobec bliźnich.

Pierwszym miejscem w naszej diecezji, gdzie wierni mogą oddać im cześć, było sanktuarium św. Jacka, miejsce cudu eucharystycznego. Podczas uroczystości powitania, której przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski podkreślił, on, że Ulmowie przełożyli naukę Ewangelii Chrystusa na fakty codzienności. Swoją postawą pokazali, co znaczą słowa Jezusa „nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.

Do modlitwy za wstawiennictwem rodziny Ulmów w intencjach diecezji, zwłaszcza w intencjach małżeństw i rodzin, zachęcał proboszcz ks. Andrzej Ziombra. Po Mszy św. młodzież, uczniowie II LO, formująca się przy parafii św. Jacka w krótkiej prezentacji przeplatanej śpiewem przypomniała życie i zasługi rodziny Ulmów, którzy zostali zamordowanie przez niemieckich żołnierzy za pomoc okazaną Żydom. Relikwie Ulmów pozostaną w parafii św. Jacka do 12 listopada. W południe zostaną przekazane do Jeleniej Góry.

Odwiedzą jeszcze: 12.11 – bazylika św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze; 13.11 – sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie; 14.11 – parafia św. ap. Piotra i Pawła w Nowogrodźcu; 15.11 – parafia św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu; 16.11 – parafia św. Michała Archanioła w Polkowicach; 17-18.11 – Katedra legnicka.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica