Św. Józef dotarł do Karpacza

Wizerunek świętego wędruje po dekanatach naszej diecezji w ramach peregrynacji. W sobotę 22 maja do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu trafił obraz św. Józefa.

Wieczorna Eucharystia rozpoczęła się od modlitwy zawierzenia świętemu patronowi. – Módlmy się za nasze rodziny, parafię, wszystko, co nosimy w sercach. Prośmy, by czas peregrynacji obrazu stanowił przypomnienie żywej obecności św. Józefa w życiu każdego z nas – rozpoczął  ks. Paweł Oskwarek, proboszcz miejsca. 

W trakcie homilii w przeddzień Zesłania Ducha Świętego kapłan próbował odczytać życie św. Józefa właśnie w tym kluczu.

W ciągu całego tygodnia obecności w parafii, wierni będą modlić się w określone dni m.in. w poniedziałek za narzeczonych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa, we wtorek w intencji rodzin, środa natomiast będzie okazją do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W dekanacie Karpacz obraz gości do soboty 29 maja, kiedy to wyruszy w drogę do kościoła pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze (dekanat JG Wschód). 

Peregrynacja obrazu św. Józefa trwa w diecezji legnickiej od 1 maja. Wizerunek Oblubieńca NMP nawiedza wszystkie dekanaty naszej diecezji, do tej pory pojawił się już w dekanatach: Świerzawa, Kamienna Góra Wschód i Kamienna Góra Zachód. 

Pełna relacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

X