ŚW. JÓZEF, PATRON RODZINY – materiały duszpasterskie na 19 marca br.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski w liście pasterskim z dnia 14 lutego br. napisał:

„W roku poświęconym św. Józefowi zapraszam Was wszystkich do ożywienia kultu tego Świętego oraz do bliższego poznania Jego osoby. Szczególną okazją ku temu w naszej diecezji będzie 19. dzień każdego miesiąca, poczynając od uroczystości św. Józefa Oblunieńca NMP (19 marca), kiedy to
w Krzeszowie ogłoszę kościół bracki pw. św. Józefa diecezjalnym sanktuarium, a na zakończenie tej uroczystości zawierzę całą diecezję legnicką orędownictwu św. Józefa. Niech szczególną formą oddawania czci Opiekunowi Świętej Rodziny stanie się Msza wotywna o św. Józefie, a po niej nabożeństwo Jemu poświęcone oraz katecheza skierowana do dorosłych”.

Wedle powyższych słów Biskupa Legnickiego chciałbym zaprosić wszystkich Przewielebnych Księży Proboszczów do skorzystania z poniższych materiałów duszpasterskich, które są przeznaczone na 19 marca br.

W tym czasie od 19 marca do 19 kwietnia 2021 roku będzie spoglądali w diecezji legnickiej na św. Józefa jako patrona Rodziny. Stąd proponowana modlitwa wiernych, nabożeństwo oraz katecheza są skupione wokół „Kościoła Domowego” jakim jest rodzina.

Tego dnia będziemy posługiwali się formularzem mszalnym z uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP, Mszał rzymski s. 40′.

19 marca br. będą miały miejsce trzy ważne wydarzenia:

1. Ogłoszenia SANKTUARIUM DIECEZJALNYM ŚW. JÓZEFA kościoła brackiego pw. św. Józefa w Krzeszowie;

2. Zawierzenie orędownictwu św. Józefa całej diecezji legnickiej przez Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego

3. Rozpoczęcie Specjalnego Roku Rodziny pod hasłem „Amoris laetitia” (Radość miłości) – osobne inicjatywy związane z tym rokiem zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

MATERIAŁY DO POBRANIA: