Święcenia diakonatu i obłóczyny [FILM+AUDIO]

W diecezji legnickiej mamy więcej o jednego diakona oraz trzech nowych kleryków w sutannach.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w diecezji legnickiej alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej przywdziewają strój duchowny. Dotyczy to zazwyczaj alumnów III roku formacji. W tym roku też tak się stało, ale tegoroczne święto miało dodatkowy wymiar. Otóż podczas tej samej liturgii święcenia diakonatu otrzymał kleryk Maciej Glinka, pochodzący z parafii pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze.

Wspomnianymi alumnami III i II roku, którzy otrzymali tego dnia przywilej noszenia stroju kapłańskiego tj. sutanny, koloratki i biretu, są kl. Kacper Juszczak z parafii p.w. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy, kl. Dawid Dziedziejko z parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach oraz kl. Marcin Diduszko z parafii pw. św. Jacka w Pogorzeliskach.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

Homilia biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego:

Całość transmisji z uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP: