W Gwizdanowie modlili się o trzeźwość

W piątek 15 marca w kościele pw. św. Urszuli w Gwizdanowie odbyła się trzeźwościowa Droga Krzyżowa. Organizatorami modlitwy był Apostolat Trzeźwości Diecezji Legnickiej z rejonu lubińsko-polkowickiego oraz miejscowa parafia. Było to jubileuszowe, 10. takie nabożeństwo. Przewodniczył mu biskup pomocniczy diecezji legnickiej Marek Mendyk.

Wspólna modlitwa rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył bp Marek, wraz z ks. Bronisławem Piśnickim, diecezjalnym duszpasterzem trzeźwości, oraz ks. Tomaszem Hęsiem, proboszczem parafii. Po Mszy św. rozpoczęła jubileuszowa Droga Krzyżowa, o prowadzenie której został poproszony biskup Marek. Poszczególne rozważania czternastu stacji męki Jezusa czytały osoby, które przez długie lata same szły drogą krzyżową, której kolejne stacje wyznaczał im alkohol.

Jak wspomina inicjator tego wydarzenia pan Stefan Domagała, na I drodze krzyżowej były 4 osoby, na następnej 12 i tak z każdym rokiem przybywało uczestników. Od 4 lat to wielkopostne wydarzenie rozpoczyna się Mszą św. w intencji o trzeźwość w rodzinach i o łaskę wytrwania w trzeźwości. Po Eucharystii odprawiana jest Droga Krzyżowa z rozważaniami w tematyce uzależnień, które czytają osoby trzeźwiejące i osoby związane z tym środowiskiem. W tym roku uczestniczyło w niej około 250 osób ze środowisk trzeźwościowych z diecezji legnickiej oraz z sąsiedniej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, z Głogowa i okolic.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

 

 

 

X