W sierpniu diecezja legnicka w Łagiewnikach – transmisje Mszy Świętych

Miejscem, które wybrał sam Bóg, aby ludzie doświadczali w nim Jego obecności i Jego łaski – jak przyznał św. Jan Paweł II – jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Do tego miejsca pielgrzymują miliony ludzi z całego świata. Dla tych, którzy nie mogą przybyć fizycznie, a pragną łączyć się w modlitwie, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przygotowało transmisję on-line.

Każdej niedzieli o godz. 7.00 następuję transmisja Mszy świętej w telewizji TVP 1. 

Każdej niedzieli sierpnia br. (oprócz 14 sierpnia) Mszy świętej będą przewodniczyli kapłani naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy w sposób szczególny osoby chore, starsze, nie mogące fizycznie udać się do swoich kościół parafialnych o łączenie się duchowe z ofiarą Eucharystii sprawowaną w Łagiewnikach.

7 sierpnia 2022 roku – przewodniczy i homilię głosi ks. Tomasz Ślazyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lubinie.

21 sierpnia 2022 roku – przewodniczy i homilię głosi ks. Krzysztof Żmigrodzki, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Jakuba w Lubaniu

28 sierpnia 2022 roku – przewodniczy i homilię głosi ks. Tomasz Metelica, ojciec duchowny roku propedeutycznego, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę, notariusz Legnickiej Kurii Biskupiej.