Z fatimską Panią na pielgrzymim szlaku

W dniach 13 – 14 maja prawie 40 osobowa grupa wzięła udział w pielgrzymce do Torunia, Lichenia i Kalisza, którą z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie zorganizował ks. Piotr Olszówka, wikariusz parafii Św. Maternusa B.M. w Lubomierzu.

Pierwszym miejscem był Toruń. Tam pielgrzymi nawiedzili sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Konsekrowana 18 maja 2016 roku świątynia powstała, jako wotum wdzięczności za pontyfikat papieża Jana Pawła II. Na dolnym poziomie znajduje się Kaplica Pamięci z witrażami przedstawiającymi sceny z pontyfikatu św. Jana Pawła II. Tam pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii, którą w sprawował ks. Piotr, podczas której jedna z pątniczek przyjęła szkaplerz karmelitański.

Następnie grupa udała się do Lichenia, gdzie w sanktuarium Matki Bożej uczestniczyła w apelu maryjnym i wieczornej procesji ze świecami. Następnego dnia pod opieką przewodnika odbyło się zwiedzanie sanktuarium. Pielgrzymi poznali historię objawień Matki Bożej w Licheniu oraz historię rozwoju kultu i powstania świątyni. Centrum dnia był udział we Mszy św. w bazylice. Później był czas na indywidualną modlitwę i refleksję oraz nawiedzenie Golgoty.

Trzecim etapem na pielgrzymkowym szlaku było sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ze słynącym łaskami obrazem Świętej Rodziny. Ukazuje on scenę powrotu dwunastoletniego Jezusa z Matką Boską i św. Józefem z Jerozolimy do Nazaretu. Pobyt grupy z Lubomierza w kaliskim sanktuarium był czasem osobistej refleksji i modlitwy.

Podczas tej pielgrzymki ks. Piotr w formie krótkich konferencji przekazywał ważne informacje na temat zwiedzanych miejsc, podkreślając przede wszystkim ich stronę duchową. Z racji 100-lecia objawień w Fatimie, nawiązywał szczególnie do orędzia Matki Bożej, wzywającej do pokuty, nawrócenia i modlitwy różańcowej.

Ubogaceni duchowo i zadowoleni pielgrzymi szczęśliwie wrócili do Lubomierza, dziękując ks. Piotrowi za zorganizowanie tego wyjazdu.

 

[flickrstream id=”12″]