Przeżyj z nami rekolekcje adwentowe [FILM]

Wydział Duszpasterski Legnickiej Kurii Biskupiej wraz z Legnickim Gościem Niedzielnym zapraszają do przeżycia rekolekcji adwentowych online.

W piątek o godzinie 20.00 zarówno na stronie Gościa Legnickiego (www.legnica.gosc.pl) oraz Diecezji Legnickiej (www.diecezja.legnica.pl) ukażą się nowe odcinki rozważań rekolekcyjnych.

Wszystkie rozważania, a będzie ich łącznie pięć, będzie łączyło słowo Zagubieni.

Czterej prezbiterzy diecezji legnickiej – ks. Krzysztof Żmigrodzki, ks. Tomasz Ślazyk, ks. Jan Pazgan oraz ks. Dominik Jezierski, zaproszą nas do przyjrzenia się czterem różnym etapom szukania swojej drogi do Boga. Chodzi o zagubienie jakie odczuwamy w dobie zamętu w Kościele w Polsce czy też zmian społecznych jakich jesteśmy świadkami, strachem który rodzi się w naszych sercach z obawy np. przez sprawiedliwością Boga, poszukiwania które nieustannie podejmuje Bóg by nas znaleźć w naszym zagubieniu oraz odnalezienie przez obietnicę Boga.

Piąty, ostatni odcinek naszych „pandemicznych” rekolekcji to będzie katecheza biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Premiera odcinka odbędzie się tuż przed uroczystością Narodzenia Pańskiego a podjęty temat będzie dotyczył tego co najistotniejsze w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia – narodzenia się na nowo, zmienienia swojego myślenia i pokochania logiki Pana Boga.

******

*****