Złotoryja. Święci na ulicach

Już po raz 6. ulicami polskiej stolicy złota przeszedł korowód ze świętym.

Złotoryja stworzyła i pielęgnuje swoją nową tradycję – w niedzielę poprzedzającą uroczystość Wszystkich Świętych mieszkańcy miasta ze wszystkich trzech parafii: pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej, św. Józefa oraz Narodzenia NMP, spotykają się w tej ostatniej świątyni parafialnej, by stamtąd wyruszyć w pochód ze świętymi.

Początkiem barwnej manifestacji wiary była Eucharystia w lokalnym sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Po niej w procesji wierni ruszyli w pochodzie. Na czele niesione były reprodukcje przedstawiające świętych. Byli to św. Jan Paweł II, św. Jadwiga Śląska, św. Ojciec Pio, św. Faustyna Kowalska, bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

Pochód przeszedł centrum miasta i zakończył się w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Tam zebrani odmówili Litanię do Wszystkich Świętych.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.